PanPiek korzysta z odnawialnych źródeł energii

Błonnik w bułkach – właściowści
28 kwietnia 2022
Nowe produkty w PanPiek
9 sierpnia 2022
Wróć do aktualności

PanPiek korzysta z odnawialnych źródeł energii

Pragniemy poinformować, że w trosce o środowisko korzystamy z odnawialnych źródeł energii! Skorzystaliśmy ze wsparcia ekspertów z Infinitum Group. Pomogli nam zoptymalizować koszy zużycia energii.

Przez optymalizację rozumiemy nie tylko stosowanie nowoczesnych produktów, ale przede wszystkim zmianę źródeł ich wytwarzania. Fotowoltaika, wysokosprawna kogeneracja czy też zastosowanie LNG powoduje mierzalne korzyści dla przedsiębiorstwa. 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie?

Odpowiedź jest bardzo prosta. W trosce o świat, który nas otacza. Chcemy korzystać z niego w miarę możliwości maksymalnie. Chcemy oddychać czystym powietrzem, cieszyć się rzekami i dbać o zagrożone gatunki. A najbezpieczniejszą formą dla naszego środowiska jest właśnie energia odnawialna. Te działania nie tylko dadzą nam możliwość ochrony środowiska, ale również kolejnym pokoleniom, które tak jak i my będą mogły cieszyć się z takich dobrodziejstw. 

Jakie są korzyści?

Redukcja zużycia energii. A konkretnie redukujemy roczną emisję CO2 aż do 630 400 kg!  

Przypomnijmy, że CO2 to dwutlenek węgla, który jest jednym z kluczowych zagrożeń dla stanowiska. Jego stężenie w atmosferze w ostatnich latach stare rosło. Na szczęście świadomość przedsiębiorców i moda dbania o planetę, powoduje, że coraz więcej zakładów i przedsiębiorstw wykorzystuje odnawialne źródła energii. W tym i my!

Dla porównania: To tak jakbyśmy zasadzili 27.000 drzew każdego roku! Dlatego warto!

A poniżej oficjalny certyfikat, który otrzymaliśmy.